Byggfakta-logo med 'Powered by Hubexo'. Byggfakta skaper konkurransefordeler og verdi for alle aktører i bygg- og anleggsbransjen

Alle aktuelle byggeprosjekter i Hammerfest - Hámmerfeasta

Nybygg av kontor, havneterminal, boliger og næringsbygg på sentrumskaia i Hammerfest
Planområdet er ca 13,5 mål. Hensikten med planen er å opprettholde- og videreutvikle havnefasilitetene til Hammerfest Havn. I planarbeidet er det sett på muligheten for å etablere offentlig og privat tjenesteyting med publikumsfunksjoner, næring (hotell/kontor/handel), idrettsanlegg, boliger og løsninger for parkering og oppstillingsplasser for (turist) busser. Felt KBA 13000m2. Felt BAA1 20000m2. Felt BAA2 6000m2.
Nybygg av brann- og redningssenter i Hammerfest kommune
Planområdet er på ca 53. daa. Bygget skal primært huse brann- og redningstjenesten, sekundært muligens også politistasjon, sivilforsvaret, prehospitale tjenester og ambulansetjenesten. Da stasjonen kun vil oppta en liten del av arealet innenfor planområdet, ønsker kommunen at arealet i bakkant reguleres til næringsformål. Samferdselsanlegg innenfor området blir også et viktig aspekt, da det skal sikres vegadkomst til området vest for planområdet. Et annet viktig moment blir å sikre en trasé for reindrifta. Gnr/bnr: 17/2, 17/170, 17/157, 17/1.
Nybygg av utleieboliger for vanskeligstilte i Hammerfest kommune
Hammerfest kommune ønsker fremskaffelse av boliger for vanskeligstilte gjennom inngåelse av tilvisningsavtaler. Hammerfest kommunes behov er som følger: • Ca. 12 stk. toroms boliger • Ca. 9 stk. treroms boliger Universell utforming, for eldre og vanskeligstilte. Dersom utbyggeren ikke har tilgjengelig egen tomt som kan brukes til et utbyggingsprosjekt, kan de få kjøpt en tomt på Nedre Hauen som er satt av til formålet.
Utvidelse av hotell, konferanse, kontor mm i Hammerfest
Området er ubebygd per i dag. Dagens landareal skal forlenges med utfylling i sjø. Det planlegges et nytt bygg som skal romme konferanselokale, kontorer, hotellrom og andre nødvendige fasiliteter. Byggets volum og utforming er ikke endelig fastsatt og vil være en del av konseptutviklingen i planforslaget. Foreløpig planlegges det at bygget skal ha høyde ca. tilsvarende det eksisterende hotellbygget og plasseres vinkelrett mot sjø. Foreløpig konsept innebærer også sammenkobling mellom eksisterende og nytt hotellbygg for å sikre god funksjonalitet og komfort. Det kan i tillegg vurderes flere rorbuer tilsvarende de som finnes på området i dag. Området vil ellers bli benyttet til interne veger, parkering og grøntområder. Det skal tilrettelegges for flere parkeringsplasser som vil forbedre dagens situasjon mht. trafikkmønster og parkering.
Renovering og etablering av sveiseverksted ved videregående skole i Hammerfest kommune
Etablering av nytt sveiseverksted i eksisterende hall for byggverksted ved Hammerfest vgs.
Opparbeidelse av infrastruktur for boligfelt i Hammerfest kommune
14 eneboligtomter. Ca. 11 daa. Området ligger oppå et platå sammen med den eksisterende boligbebyggelsen, med en bakkekant ned mot vannet, hvor turløyper går.
Utvikling av sentrum på Skaidi
I henhold til gjeldende planstrategi og kommuneplanens arealdel, er det forutsatt at det må utarbeides en reguleringsplan for Skaidi sentrum. I kommunens næringsplan er Skaidi også utpekt som er viktig satsingsområde i reiselivssammenheng. Mangelfullt planverk hindrer muligheten til å få utbygget områdets potensiale.

Vil du vite mer om disse prosjektene? Kontakt oss i dag!

Vi gir det et innblikk i hvilke muligheter som finnes i landets største prosjektdatabase og har den mest omfattende overvåkningen av prosjektmarkedet.