Aktuelle nybygg av industriprosjekter i Snåase - Snåsa

Akkurat nå finnes det dessverre ingen prosjekter i Snåase - Snåsa som matcher valget ditt, men ettersom databasen vår oppdateres jevnlig kan det dukke opp et prosjekt når som helst.

Mens du venter kan du enten melde din interesse til oss i skjemaet ved siden av, eller gå videre til resten av fylkets prosjekter som du kan se noen eksempler på nedenfor.

Etablering av uisolerte lagerhaller ved garnison på Værnes i Stjørdal kommune
Forsvarsbygg har behov for å øke areal med lagerkapasitet og ønsker derfor å kjøpe 2 stk uisolerte lagerhaller, som skal stå på Værnes garnison.
Nybygg av landbasert fiskeoppdrettsanlegg på Kråkøya i Rørvik
Det er planlagt et lukket akvakulturanlegg med estimert produksjon på opp mot 17.300 tonn laks og 322 tonn smolt. Anlegget planlegges med trinnvis utbygging, som på sikt skal omfatte hele produksjonssyklusen fra klekkeri og smoltanlegg til ferdig slaktet fisk samt foredling.
Ny akvakulturlokalitet ved Haraflesan i Osen kommune
Flytende anlegg. Den omsøkte lokaliteten ligger mellom Haraflesan og Grønnskjæret, vest for Sør Raudøya. Omsøkte lokalitetsmasse er 3500 MTB
Nybygg av landbasert oppdrettsanlegg i Nærøysund
Hovedformålet med omsøkt konsesjon er undervisning, med opplæring av elever i RAS-teknologi,settefisk og marine arter. Elevene ved akvakulturlinjen kan velge fordypningsfaget marine arter, og det er ønskelig å kunne utnytte skolens planlagte anlegg på land i dette fordypningsfaget. Det vil være en stor styrke for undervisningen om skolen kan ha landbasert akvakultur av andre aktuelle oppdrettsarter (både marin fisk og lavtrofiske marine arter som pigghuder, mollusker og planter/alger) i tillegg til laksefisk. Anlegget skal etableres som et saltvanns-RAS. Dette er valgt fremfor ferskvannsanlegg på grunn av vanntilgang og ønske fra skole og næringsliv med tanke på utdanning innenfor RAS-teknologi og utredning av nye marine oppdrettsarter. Det vil også være mulig for andre utdanningsinstitusjoner å bruke anlegget i sin undervisning

Se andre prosjekter i Trøndelag fylke ved å klikke her.

Gratistilbud
til bedrifter!

Vil du vite mer om disse prosjektene? Vi gir deg et innblikk i hvilke muligheter som finnes i landets største prosjektdatabase og den mest omfattende overvåkning av prosjektmarkedet.