Aktuelle nybygg av anlegg i Kåfjord - Gáivuotna - Kaivuono
Akkurat nå finnes det dessverre ingen prosjekter i Kåfjord - Gáivuotna - Kaivuono som matcher valget ditt, men ettersom databasen vår oppdateres jevnlig kan det dukke opp et prosjekt når som helst.
Mens du venter kan du enten melde din interesse til oss i skjemaet ved siden av, eller gå videre til resten av fylkets prosjekter som du kan se noen eksempler på nedenfor.
Etablering av svevesti og belysning for kulturminner ved utendørs kulturmiljø på Skattøra i Tromsø
Samarbeidsprosjekt mellom Troms fylkeskommune, Sametinget
og Skjervøy kommune.
For å gjøre dette kulturmiljøet mer tilgjengelig skal det bygges en universelt utformet adkomst inn i området. På grunn av kupert terreng skal denne stien bli en svevesti, bygget i tre og stål, som “flyter” gjennom et ulendt terreng. Stien skal være iht kriteriene for UU, dette gjelder stigningsgrad, hvilebenker, ledelinjer m.m. Også formidlingsmetoder utformes slik at de er tilpasset mennesker med ulike funksjonsnedsettelser. Skrift, lyd og lysdesign skal brukes som elementer i formidlingen av stedets kulturhistorie og gi forståelse av arkeologiske og andre kulturminner i kulturmiljøet på Skattøra.
Kulturstien bygges som en 427 meter lang og 1,58- 1,7m bred vandring i tre.
Se andre prosjekter i Troms fylke ved å klikke her.
Vil du vite mer om disse prosjektene? Kontakt oss i dag!
Vi gir det et innblikk i hvilke muligheter som finnes i landets største prosjektdatabase og har den mest omfattende overvåkningen av prosjektmarkedet.